Yükleniyor
Duyurular
MÜZELER HAFTASI MÜNASEBETİYLE 18-24 MAYIS 2018 TARİHLERİ ARASINDA MÜZEMİZİ ÜCRETSİZ OLARAK ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.
DENİZ MÜZESİ ANA TEŞHİR BİNASI ZİYARETE AÇILDI !
2013 yılında restorasyona giren Ana Teşhir Binasının resmi açılış töreni 21 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirildi.Çağdaş müzecilik anlayışına uygun olarak yenilenen sergi salonları ile Ana Teşhir Binası, deniz ve denizciliğe ilgi duyan tüm ziyaretçilerini bekliyor. Ziyarete açılan bölümde geçmişten günümüze Türk denizciliğinin gelişim seyri Osmanlı Donanması ve Cumhuriyet Salonları'nda etkileyici temalarla anlatılmaktadır. Ayrıca Türk denizciliğine ömürlerini adamış, canlarını feda etmiş kahraman Türk denizcilerinin hikayelerinin anlatıldığı Gaziler ve Şehitler Salonu; deniz ve denizciliği yaşamının bir parçası haline getiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ait eserlerin sergilendiği Atatürk Salonu ve denizin bilinmeyenlerini aydınlığa kavuşturan dalgıçlığın hikayesinin anlatıldığı Tarihi Dalgıç Malzemeleri Salonu eşsiz eserleriyle zengin tarihimize tanıklık etmek isteyen tüm ziyaretçilerini bekliyor...
Okul Gruplarının Müze Ziyaretleri
Okul gruplarının gezileri için randevu alınız. Size daha iyi hizmet verebilmek için okul gruplarının müze ziyaretleri randevu sistemiyle yapılmaktadır.Lütfen müze ziyaretinden önce muze.istanbul.editor@dzkk.tsk.tr adresine mail atarak randevu alınız.
!!! WEB SAYFAMIZ HAKKINDA !!!
Deniz Müzesi Komutanlığı WEB Sayfasında yaşanan erişim kesintilerinde WEB tarayıcınızın geçmişini temizlediğinizde erişim kesintisi giderilmektedir ve aynı durum ile tekrar karşılaşılmamaktadır.